Pokladní systém, platební terminál a tiskárna od Solitea pay: Vše v jednom jako all-in-one řešení

v Rady a tipy

All-in-one: Platební terminál, pokladní systém, tiskárna i evidence EET v jednom

Dlouho jsme se museli rozhodovat mezi několika typy zařízení, abychom vůbec mohli prodávat. Jaký platební terminál si vybrat? Umí tisknout účtenky? Jak budu evidovat EET? A u jakého poskytovatele dostanu nejlepší podmínky

A to jsme ještě nemluvili o pokladním systému a dalších otázkách, které se k jeho pořízení a provozu pojí. 

Pravděpodobně se shodneme, že kdyby existovalo jedno jediné zařízení (all-in-one), které by bylo schopné přijímat platby, tisknout účtenky, evidovat EET a zastalo by všechny aktivity, které očekáváme od pokladního systému, dlouho bychom se nerozmýšleli.

Mám pro vás skvělou zprávu. Na trhu jsou taková řešení k dostání. Už dnes je nabízí Dotypay či myPOS

Díky aktuálnosti a poptávce po těchto produktech ale můžeme očekávat, že v dohledné době se připojí i další poskytovatelé.

Pro koho je all-in-one řešení vhodné? 

Pokladní systém s platebním terminálem a tiskárnou v jednom může být přínosem téměř pro každého, kdo provozuje jakoukoli formu prodeje. 

Hlavní výhoda je zřejmá. Jedno jediné zařízení bez nutnosti připojení přes kabel. S tím je spojená i jeho mobilita. Můžete ho jednoduše přenášet a používat v různých lokacích a nic vás neomezuje.

Menší obchodníci ho mohou využít jako plnohodnotnou náhradu pokladního systému například díky aplikaci Dotykačka. Jde o placenou aplikaci, která díky široké nabídce funkcí a uživatelsky přívětivému zpracování poskytuje vše, na co si vzpomenete.

Pro méně náročné je alternativou neplacená aplikace Profi Účtenka, která nenabízí takovou škálu funkcí, ale zvládne všechny základní úkony, které jsou od vás jako obchodníka vyžadovány.

Jako pokladní systém pro restaurace 

Představte si běžnou situaci. Máte pokladní systém propojený kabelem na jednom místě, nepřenosný. Restaurace se začíná plnit a číšníci a číšnice bojují o místo u pokladny. V tuto chvíli do hry přichází all-in-one řešení

Číšník si v klidu vezme přenosný terminál, který funguje jako mobilní číšník. Objednávku nakliká do terminálu – ten může být propojen s dalšími systémy (třeba v rámci kuchyně).

Pokladni systém pro restaurace

Stejně tak při placení. Obsluha vezme přenosný terminál přímo ke stolu a může účet rozdělit mezi zákazníky a rozlišit, kdo platí hotově a kdo kartou. Odpadne tak nepříjemný proces sčítání a odčítání na papírovém lístku, či čekání na volnou pokladnu.

Jako pokladní systém pro maloobchod

Skvělé řešení pro ty, kteří v rámci své prodejny nemají příliš prostoru na pultu – nebo jen nechtějí mít velkou a nevzhlednou pokladnu. 

Potřebujete se po obchodu pohybovat se zákazníkem a zapisovat položky o které má zájem? Nyní můžete. 

Přidanou hodnotou je možnost mít více IČ v rámci prodejny – vhodné například pro tetovací salony či kadeřnictví. 

Jako EET pokladní systém pro stánkaře 

Ať už prodáváte cokoli, all-in-one terminál vám neumožňuje jen přijímat platby, evidovat EET a tisknout účtenky. Dokáže vám zásadně ušetřit práci.

Takový typ zařízení si můžete propojit s dalším hardwarem – díky otevřenému API v rámci Dotypay.

pokladní systém pro stánkaře

Bezdrátové řešení ocení právě stánkaři. Díky možnosti vložit datovou kartu odpadá nutnost připojení na wifi – svůj pokladní systém můžete používat kdykoli a kdekoli. Bez nutnosti neustálého přístupu k elektřině i bez nutnosti wifi připojení.

Je to malý a kompaktní pomocník, kterého strčíte do kapsy (spíše větší kapsy) a jedete dál. Z našeho pohledu je pro stánkaře pořízení all-in-one řešení nutnost, spíše než jen příjemná alternativa.

Technické výhody All-in-one platebního řešení

Zatím jsme mluvili obecně a s nadšením. Je čas se podívat na reálné funkce, které s all-in-one terminálem přichází.

Více IČ na jednom terminálu

V jedné provozovně můžete pod jednou licencí mít více prodejců – což se hodí pro celou škálu podnikání.

Multikonektivita

Bezdrátové připojení přes Wifi, Bluetooth či mobilní data – využívejte terminál kdykoli a kdekoli.

Android systém

Platební pokladní systém běží na operačním systému Android. Můžete tak využívat aplikace na míru a průběžně rozšiřovat funkce a škálu využití díky aktualizacím a instalaci nových aplikací.

Do budoucna se snižuje riziko nutnosti nákupu dalších zařízení v případě jakýchkoliv legislativních změn, např. EET.

Apple pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Google Pay

Podpora všech plateb: Od Apple pay po Garmin Pay

Přijímat můžete všechny dostupné platby. Od běžných typů karet Visa a Mastercard, přes Maestro, Apple Pay až po Garmin Pay či Fitbit Pay.

Podpora benefitních karet a elektronických stravenek

Přijímá elektronické stravenky Edenred, Sodexo či UP, stejně jako karty Benefit plus.

Propojení platebního terminálu s platebním systémem

All-in-one platební řešení je možné propojit s pokladním systémem Dotykačka a Markeeeta (tj. žádné manuální přepisování částky).

Čtečka QR kódů

Nabídněte svým zákazníkům možnost platit skrze QR kód. Takové řešení se stává čím dál oblíbenějším – mnoho mileniálů a Gen Z začínají tuto možnost brát jako samozřejmost.

Výhodná cena

Ačkoli nejde o funkce, je důležité tuto vlastnost zmínit. Nemusíte hledat háček v ceně za platby kartou. Výhody zařízení neznamenají nárůst výše poplatků za karetní transakce. Neplatíte nic víc za unikátní řešení.

Dotypay dokonce nabízí pronájem all-in-one hardwaru zdarma v případě obratů nad 35 000 Kč měsíčně na jednom zařízení.

Sečteno podtrženo

All-in-one řešení přináší určitou revoluci do světa přijímání, zpracování a obsluhy plateb.

Bude zajímavé sledovat, jaké aplikace se budou objevovat v rámci systému Android a jak moc budou funkce pokladního systému, terminálu a tiskárny v jednom expandovat.

Je dost možné, že už nebudete potřebovat žádný jiný systém a budete schopni skrze all-in-one řešení obsluhovat aktivity spojené se skladem a celkovou logistikou.


Řešíte problematiku platebních bran a platebních terminálů a hodila by se vám rada?

Společnost InspiPay poskytuje nezávislé a bezplatné konzultace v oblasti bezhotovostních plateb. Pokud řešíte problematiku platebních terminálů a platebních bran, můžete se na ně obrátit.

Inspipay nabízí také možnost nezávislého srovnání vašich současných podmínek přímo na míru vašemu podnikání. Nešetří tím jen váš čas, ale i peníze – není výjimkou, že výhodnější nabídka vám může ušetřit desítky tisíc korun ročně.

Napište komentář

Komentář

Webmentions

  • EET 2022: Odklad nebo zrušení? Co s tím. - Inspirum Blog

    […] zajímá, jak můžete zrychlit a zefektivnit procesy na prodejně, koukněte na článek, kde se All-in-one řešení […]

  • Platební terminál: jak vybrat ten správný pro vaší provozovnu? - Inspirum

    […] All-in-one  […]